Opcje filtrowania

Czujki dymu

Najlepsze czujniki czadu i dymu


Czujniki dymu i czujniki czadu, czyli tlenku węgla, stanowią konieczny element każdego domu, czy miejsca pracy. Mają na celu ochronę mienia przed pożarem lub życia ludzkiego przed czadem. Te urządzenia, często określane jako czujniki przeciwpożarowe, są kluczowe dla podniesienia bezpieczeństwa użytkowników i mieszkańców budynków. Czujnik dymu wykrywa sygnały dymu, co jest pierwszym sygnałem pożaru. Dzięki niemu możliwe jest szybkie zareagowanie na alarm, przeprowadzenie ewakuacji mieszkańców z budynku oraz zaalarmowanie straży pożarnej. Czujniki tlenku węgla, również wykrywają czad. Czad jest śmiertelnie niebezpiecznym gazem. Jest bezbarwny, bezwonny i bezsmakowy. Czad jest niewidoczny oraz niewyczuwalny dla zmysłów człowieka, co sprawia, że jest ogromnie niebezpieczny dla człowieka. Czad powstaje w procesie niepełnego spalania paliw, takich jak gaz, olej, drewno, węgiel, a nawet benzyna. Zatrucie czadem może spowodować szybką utratę przytomności, trwałe uszkodzenie mózgu, a nawet śmierć. Czad może pojawić się, szczególnie tam, gdzie znajdują się układy spalania, takie jak kotły, kominki, piece czy kuchenki gazowe. Czujnik tlenku węgla powinien być zamontowany w każdym domu, który jest zasilany gazem, olejem opałowym lub w którym znajduje się kominek. Najlepsze czujniki czadu i dymu, monitorują jakość powietrza co 15 sekund. Są dołączone do instalacji, a ich działanie jest intuicyjne. Niektóre są wyposażone w instalację monitorowania poziomu gazu, co pozwala na dodatkową ochronę od potencjalnego zagrożenia. Czujniki dymu i czadu różnią się ceną, w zależności od modelu, producenta i funkcji, działaniem z systemem alarmowym, czy długością czasu reakcji. To inwestycja w bezpieczeństwo człowieka, tu nie warto oszczędzać. Regularnie sprawdzanie czujników, czy czujników dymu, czy czujników czadu, jest niezwykle ważne. Dzięki temu mamy zapewnione cenne sekundy na ewakuację w przypadku pożaru.


Czujki przeciwpożarowe - dla bezpieczeństwa domu


Czujki dymu FireAngel ST-622-PLT i ST-625-PLT, wykrywają wszystkie rodzaje ognia. Długowieczne baterie, umożliwiają działanie urządzenia w czujności przez 10 lat.


Czujki optyczne dymu 3000PLUS, C4416 Active, ECO1003, MPD821 (EFXN533) oraz OSD 23 są szczególnie skuteczne w wykrywaniu dymu z powoli tlących się pożarów. Gwarantują niezawodną ochronę na okrągło w biurach, sklepach, na korytarzach, klatkach schodowych, fabrykach, magazynach czy pracowniach komputerowych.


Czujniki Tlenku Węgla - Czadu FireAngel CO-9B-PLT, CO-9D-PLT i CO-9X10-PLT, są potrzebne w każdym domu zasilanym gazem, olejem opałowym lub drewnem. Wykrywają tlenek węgla, który jest szkodliwym, niewidocznym i niewyczuwalnym gazem. Działają na baterie, co pozwala na montaż praktycznie w każdym miejscu.


Aerozol testowy SOLO A5-001, pozwala na szybkie testowanie czujek dymu, aby mieć pewność, że są w pełni funkcjonalne i gotowe do zaalarmowania w razie pożaru.


Osłony OZ-40 i OZ-40-2, osłony czujników przed kurzem, owadami i innymi czynnikami wspierają ich prawidłowe i harmonijne działanie. Są szczególnie potrzebne w miejscach takich, jak garaże, warsztaty czy strychy.


W kategorii najlepsze czujniki czadu i dymu dostępne są następujące produkty:

 • Aerozol testowy SOLO A5-001

 • Czujka dymu FireAngel ST-622-PLT

 • Czujka dymu FireAngel ST-625-PLT

 • Czujka optyczna dymu 3000PLUS z gniazdem

 • Czujka optyczna dymu C4416 Active

 • Czujka optyczna dymu ECO1003 z gniazdem

 • Czujka optyczna dymu MPD821 (EFXN533) z gniazdem

 • Czujka optyczna dymu OSD 23

 • Czujnik Tlenku Węgla - Czadu FireAngel CO-9B-PLT

 • Czujnik Tlenku Węgla - Czadu FireAngel CO-9D-PLT

 • Czujnik Tlenku Węgla - Czadu FireAngel CO-9X10-PLT

 • Osłona OZ-40

 • Osłona OZ-40-2


Jak detektory dymu chronią życie ludzkie?


Czujki dymu są bohaterami domu. Ludzie kupują czujki dymu, dla ochrony życia, zdrowia oraz mienia przed pożarem. Czujka dymu zapewnia wczesne ostrzeżenia o pożarze, pozwala na natychmiastowe działania i ewakuację budynku oraz służby pożarnicze. Czujki dymu są skonstruowane tak, aby wykryć dym, jeden z pierwszych znaków pożaru. W zależności od technologii, na której bazują, mogą wykryć różne typy pożarów, w tym powolnie tlące się lub zwiększające się. Wiele nowoczesnych czujek dymu może być uruchamianych w systemach typu inteligentny dom, bo automatycznie przesyłają informację o pożarze do służb ratunkowych. To wydłuża cenny czas na ocalenie życia i mienia. Czujki dymu są bardzo łatwe w instalacji. Nie trzeba posiadać technicznej wiedzy, aby zainstalować samodzielnie czujniki dymu i czadu i zadbać o bezpieczeństwo rodziny. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują obniżone składki na ubezpieczenie domu, jeśli dom czy mieszkanie jest wyposażone w czujnik przeciwpożarowy. Zakup czujki dymu długoterminowo się po prostu opłaca. Czujki dymu pełnią kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, ostrzegając o potencjalnym pożarze i dają możliwość natychmiastowej reakcji. Z tego powodu, są wykorzystywane jako podstawowy element każdego systemu bezpieczeństwa domowego.


Firestop - jesteśmy po to, aby zapewnić Państwu komfort, bezpieczeństwo i spokój. Skontaktuj się z nami już teraz i zapytaj o czujniki dymu i czadu cena. Chcemy pomóc chronić to, co dla najważniejsze.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie