Opcje filtrowania

Agregaty gaśnicze

Czym są agregaty gaśnicze

Agregat gaśniczy to rodzaj sprzętu przeciwpożarowego, w którym znajduje się zapas środka gaśniczego w ilości powyżej 20 kg. Gaśnice przewoźne wyposażone są w konstrukcje, które umożliwiają samodzielne przystąpienie do przeprowadzenia akcji gaśniczej. Co istotne, mogą Państwo liczyć na większe natężenie środka gaśniczego w nich, niż w przypadku standardowej gaśnicy. 

Instalacji sprzętu, w tym takiego jak gaśnica przewoźna 25 kg dedykowane są wózki. Do agregatów o większej wadze wykorzystywane są podwozia. Przemieszczanie się z nimi jest możliwe także dzięki przyczepom pożarniczym lub też samochodom. Co ważne, do ich obsługi niezbędna jest współpraca minimum dwóch osób. 


Aby skutecznie przeprowadzić akcję gaśniczą, należy zachować spokój, wszelkie środki ostrożności, jak również zastosować dobrej klasy sprzęt. W starciu z żywiołem nasze gaśnice przewoźne wypadają bardzo skutecznie. Ważne jest jednak to, aby dobrać odpowiednie do grupy pożaru. 


W naszym sklepie internetowym firestop.pl znajdą Państwo gaśnice przewoźne i agregaty gaśnicze proszkowe, jak również gaśnice CO2 (śniegowe). Wszystkie urządzenia pochodzą od renomowanych producentów sprzętu ppoż, a co za tym idzie, spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Gaśnice przewoźne - jakie mają zastosowanie?

Do Państwa dyspozycji oddajemy agregaty gaśnicze dedykowane różnym klasom pożarów. Wśród nich znajdą Państwo m.in. agregat proszkowy 250kg AP-250z ABC pokryty trwałą powłoką lakierniczą z dwoma wężami gumowymi o długości 20 m. Znaczne ułatwienie kierowania strugą środka gaśniczego jest możliwe dzięki zastosowanym tu prowadnicom. Agregat znajdzie zastosowanie m.in. w dużych zakładach przemysłowych, bazach transportowych czy też magazynach cieczy łatwopalnych i paliw płynnych. 


Jeśli potrzebują Państwo sprzętu wykorzystywanego głównie w energetyce tudzież przemyśle chemicznym i petrochemicznym, halach przemysłowych czy też lakierniach, wówczas dobrym wyborem będzie gaśnica przewoźna typu AS-20 B/E. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i transporcie (wyposażone w poręczny wózek). Prawidłowe, a tym samym skuteczne kierowanie strugą środka gaśniczego jest możliwe dzięki prądownicy, która została zamontowana na 5-metrowym wężu gumowym. Gaśnica tego typu jest przystosowana do gaszenia urządzeń elektrycznych o określonym napięciu. 


Bez względu na to, na który ze sprzętów dostępnych w naszej ofercie się Państwo zdecydują, mogą Państwo liczyć na ich niezawodność i wysoką jakość. Każdy z nich jest objęty gwarancją. W przypadku pytań odnośnie do wyboru czy też działania, pozostajemy do Państwa dyspozycji. 


Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie