Opcje filtrowania

Szafki

Szafki pożarnicze i ich ochrona m.in. sprzętu gaśniczego i akcesoriów

Sposób przechowywania zarówno akcesoriów gaśniczych, jak i sprzętu ppoż jest bardzo istotny na drodze do utrzymania ich w prawidłowej kondycji. W praktyce mowa o dłuższej żywotności, jak i ochronie w przypadku wystąpienia pożaru. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu szafek ppoż, które stanowią bardzo dobre zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak słońce, deszcz czy też kurz. Nie bez znaczenia pozostaje także organizacja przestrzeni (tak istotna m.in. w halach produkcyjnych czy też instytucjach użytku publicznego), jak również ochrona przed użyciem przez nieuprawnione do tego osoby. 

Szafki na sprzęt ppoż powinny być rozmieszczone według projektu wykonanego przez specjalistę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Ich lokalizacja w dużej mierze zależy od przepisów regulujących to, gdzie znajduje się sprzęt pożarniczy w danym budynku. Co ważne, szafki pożarnicze czy też maskownice zaworu stanowią stałe elementy wyposażenia obiektów użyteczności publicznej takich jak m.in. szkoły, szpitale, urzędy, galerie handlowe, a także wszystkie inne, w których występują duże skupiska ludzi.

I tak na przykład szafka na gaśnicę powinna zostać zamontowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu - najlepiej tuż przy wejściu do budynku czy też na klatce schodowej lub na korytarzach. Istotne, aby przestrzenie nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne czy też działanie promieni słonecznych. Za kolejny przykład mogą posłużyć szafki na klucze - ich montaż musi odbyć się pobliżu drzwi. Należy pamiętać, że bez względu na rodzaj szafek pożarniczych, powinny być one montowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Szafki hydrantowe naścienne, szafki na gaśnice i wiele innych dostępnych w sklepie fireshop.pl 

Wszystkie dostępne w naszej ofercie szafki ppoż i maskownice w tym m.in. szafka na zawory hydrantowe, spełniają wszelkie standardy jakości i bezpieczeństwa. Inwestycja w nie, to gwarancja długiej żywotności i ochrony wybranego przez Państwa sprzętu. Wśród oferowanego asortymentu znajdą Państwo głównie taki jak: 


  • Szafka na koc gaśniczy,

  • Szafka na kluczyk ewakuacyjny,

  • Szafka zaworu hydrantowego,

  • Szafka metalowa na gaśnicę,

  • Szafka metalowa na 2 gaśnice,

  • Szafka metalowa na 3 gaśnice,

  • Skrzynka na gaśnicę,

  • Maskownica zaworu.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy, że służymy fachowym doradztwem na każdym etapie składania zamówienia. Chętnie doradzimy w kwestii wyboru odpowiedniego wyposażenia, jak również omówimy szczegółowo każdy oferowany przez nas produkt. Zależy nam na Państwa satysfakcji i bezpieczeństwie.


Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie