Opcje filtrowania

Farby ogniochronne do stali

Farby ppoż – zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia

Farby ogniochronne, przeznaczone do metalu i stali, są specjalistycznymi produktami, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa konstrukcji i budynków w momencie zaprószenia ognia. Są produkowane, aby wytrzymać ekstremalne temperatury. To szczególnie ważne w przypadku metali i stali, które bardzo szybko przewodzą ciepło. Główna funkcja farb to ograniczenie rozprzestrzeniania ognia, ochrona życia i mienia. Farby ppoż, tworzą powłokę, która pod wpływem wysokiej temperatury pęcznieje, tworząc warstwę, która zatrzymuje ogień. W przypadku konstrukcji budynków ze stali ochrona ogniochronna jest kluczowa dla zachowania integralności strukturalnej budynku, w sytuacji wybuchu pożaru, ponieważ wysoka klasa odporności ogniowej farb będzie chronić budynek przed zawaleniem.

W kategorii farby ogniochronne i rozpuszczalniki do stali dostępne są następujące produkty:

  • Firefilm 902 farba ogniochronna, opak. 25kg
  • FLAME STAL Fire Proof Solvent farba ogniochronna, opak. 20l
  • KARBOKOR MIOX farba podkładowa, opak. 19,6l
  • KARBOPUR farba nawierzchniowa, opak. 11,5l
  • PROMAPAINT-SC3 farba ogniochronna, opak. 25kg
  • PROMAPAINT-SC4 farba ogniochronna, opak. 25kg
  • Rozcieńczalnik do Flame Stal FPS, opak. 5l
  • Rozcieńczalnik do KARBOKOR MIOX, opak. 5l
  • Rozcieńczalnik do KARBOPUR, opak. 5l
  • STEELGUARD 801 farba ogniochronna, opak. 20l

Farby ogniochronne do stali i rozpuszczalniki – skuteczne zabezpieczenie przeciwpożarowe konstrukcji

Wszystkie produkty tej kategorii mają jeden wspólny cel: bezpieczeństwo pożarowe.

Firefilm 902, PROMAPAINT-SC3, PROMAPAINT-SC4, STEELGUARD 801, FLAME STAL Fire Proof Solvent, Rozpuszczalnik ognioodporny, zaliczają się do kategorii: farba ogniochronna do metalu, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury tworzą warstwę izolacyjną na powierzchni konstrukcji, która opóźnia rozprzestrzenianie się ognia, lub go tłumi. Produkty tej kategorii można zastosować do ochrony: budynków mieszkalnych i komercyjnych, na konstrukcje stalowe w magazynach i halach przemysłowych, mosty i wiadukty, konstrukcje w tunelach, maszyny i sprzęt przemysłowy, statki i konstrukcje morskie. Jako ochronną i ozdobną warstwę, farby ogniochronne do stali, polecane są następujące powłoki: poliuretanową, akrylową, alkidową.

KARBOKOR MIOX, jako farba podkładowa, daje ochronę przeciw korozji, co jest podstawą dla długowieczności struktur stalowych. Jest bazową warstwą ochronną dla elementów stalowych w urządzeniach lub ma zastosowanie jako podkład dla konstrukcji w środowiskach korozjogennych.

KARBOPUR, jako farba nawierzchniowa, może być używana jako wykończenie estetyczne dla konstrukcji stalowych, a także w ochronie powierzchniowej. Tworzy powłokę zabezpieczającą elementy narażone na działanie elektryczne. Także w maszynach i urządzeniach.

Rozcieńczalniki (Flame Stal FPS, KARBOKOR MIOX, KARBOPUR), mają zastosowane do przygotowania i nałożenia farby. Można ich również używać do czyszczenia narzędzi. Rozcieńczają farby, przygotowując ją dla różnych metod aplikacji: natrysk hydrauliczny, pędzel, wałek.

Każdy z tych produktów rozwiązuje problemy związane z ochroną przeciwpożarową, utrzymaniem i zabezpieczaniem konstrukcji stalowych. Wybór produktu zależy od wielu czynników, w tym od: rodzaju powierzchni, do ochrony oraz jej stanu i wymogów w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych. Wysokiej jakości produkty ogniochronne, które oferujemy, są długowieczne, jednak wymagają regularnych inspekcji i potencjalnego odświeżenia warstwy ochronnej w dłuższym okresie czasu. Dostępne są różne funkcje farb i wykończenia, co pozwala na ich zastosowanie w sposób, który nie zakłóca estetyki projektu.

W celu prawidłowego doboru farby ppoż prosimy o kontakt się z obsługą naszego sklepu online. Firestop - jesteśmy po to, aby zapewnić Państwu komfort, bezpieczeństwo i spokój.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie