Burnblock 1 kg impregnat ogniochronny

  • Cena netto: 130,00 zł
  • Cena brutto: 159,90 zł
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność
  • Sztuk:
  •  

Środek BURNBLOCK jest nietoksycznym i organicznym materiałem zmniejszającym palność, składającym się w całości z nieszkodliwych substancji połączonych w postaci opatentowanej formuły. BURNBLOCK jest bezbarwny, klarowny i szybkoschnący, nie barwi materiałów podczas impregnacji. Ma łagodny, lekko amoniakalny zapach.

Metoda impregnacji – powierzchniowa natrysk, malowanie, pędzlowanie lub kąpiel, kąpiel bezciśnieniowa

TKANINY i PAPIER

1 litr środka BURNBLOCK zabezpiecza do 15m2 (dot. tkanin itp.) w zależności od właściwości impregnowanego materiału i zdolności do/lub absorpcji płynu. Po zabezpieczeniu uzyskuję uzyskuje się następujące cech dla tkanin i papieru/tektury – materiał NIEZAPALNY

Trwałość zabezpieczenia tkanin – do 5 lat, jeśli tkanina nie jest poddawana żadnym procesom zużycia (ścieranie, procesy mechaniczne, chemiczne itd.).
W innym przypadku impregnacje należy powtórzyć po okresie 1 roku i zawsze po praniu chemicznym!

DREWNO KRAJOWE minimum 15mm (deski i elementy z drewna każdego rodzaju)

Stosując roztwór wodny środka o standardowym stężeniu 18,5% (natryskiwanie, malowanie lub kąpiel zimna bezciśnieniowa) w roztworze zużycie co najmniej 175 g / 1m2 drewna. Po zabezpieczeniu NIEZAPALNE. Klasa reakcji na ogień B-s2,d0 i NRO – nierozprzestrzeniające ognia.

POSADZKA Z WYROBÓW DREWNOPOCHODNYCH typu sklejka o grubości co najmniej 6mm, mocowana bezpośrednio lub za pośrednictwem legarów na podkładach drewnianych, drewnopochodnych impregnowana powierzchniowo – zużycie 65g/m2 uzyskuje klasę reakcji na ogień Bfl-s1 – TRUDNO ZAPALNA

Obejrzyj film prezentujący BURNBLOCK

Parametry:
Symbol: BB-1kg
Opakowanie: 1,00 kg
Kolor: bezbarwny
Zastosowanie: do impregnacji ogniochronnej takich materiałów jak: drewno surowe (elementy budowlane, odeskowania dachów, drewniane ściany konstrukcyjne i działowe oraz konstrukcje nośne z drewna), wyroby drewnopochodne (płyty wiórowe MFP P5, sklejka, itp.), tkaniny, wyroby tekstylne (poliamidowe, poliestrowe, wełniane, bawełniane, dywany, wykładziny itp.) oraz papier/tekturę (wyroby papiernicze i tekturo-pochodne)
Uwaga: Produkt przed użyciem należy rozcieńczyć aby uzyskać 18,5% roztwór wodny - 1,0 kg Burnblocka na 4,44 litry wody. W przypadku impregnacji tkanin do rozcieńczenia używamy wody zdemineralizowanej, do impregnacji drewna - wody kranowej lub deszczówki.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie