Promocja

Opaska ogniochronna MULTITUBE 60x2,5 30m

  • Cena netto: 2200,00 zł 1150,00 zł
  • Cena brutto: 2706,00 zł 1414,50 zł
  • Dostępność: Dostępny
  • Sztuk:
  •  

OPASKA MULTITUBE to nawinięta na bęben taśma. Odwinięta z bębna i odcięta na wymaganą długość stanowi pęczniejącą opaskę ogniochronną.
OPASKA MULTITUBE wykonana jest z mieszaniny polimerów i wypełniaczy powodujących pęcznienie opaski w warunkach pożaru.

Przeznaczenie:
OPASKA MULTITUBE przeznaczona jest do wykonywania ogniochronnych uszczelnień przejść instalacyjnych przez ściany lub stropy przez które przechodzą rury palne, oraz rury niepalne izolowane palną syntetyczną pianką izolacyjną typu Kaflex lub Armaflex. Może być stosowany do uszczelniania wiązek kabli przechodzących przez stropy lub ściany.

Aplikacja:
Należy owinąć zewnętrzną średnicę zewnętrznej rury lub izolacji wykonanej z pianki izolującej rurę OPASKĄ MULTITUBE.
Ilość owinięć i łączna grubość taśm podana jest w tabeli w ETA 15/0511 oraz w karcie technicznej do pobrania poniżej w załącznikach.
OPASKĘ MULTITUBE należy nawijać jedna na drugą do uzyskania łącznej wymaganej grubości . OPASKA MULTITUBE może być nawinięta w jednym lub dwu rzędach zawsze obok siebie. Po owinięciu rury na wymaganą łączną grubość, opaskę wsuwa się do otworu w taki sposób aby w ścianie znajdowała się symetrycznie w środku szerokości ściany, natomiast w stropie opaska powinna znajdować się około 10-15 mm od dolnej powierzchni stropu. W celu zabezpieczenia opaski przed odwijaniem lub zsuwaniem się, OPASKĘ MULTITUBE należy zabezpieczyć (zacisnąć) elektryczną
elastyczną opaską stosowaną do montażu kabli elektrycznych, której długość należy dobrać do wymaganej średnicy zewnętrznej. Puste przestrzenie należy uzupełnić zaprawą cementową. Po dokonaniu zabezpieczenia, należy oznaczyć wykonane przejście METRYCZKĄ INFORMACYJNĄ dołączoną do rolki OPASKI MULTITUBE.

Opaska Multitube dostępna jest w rolce o długości 30mb.

Parametry:
Symbol: MW60x2,5
Odporność ogniowa: EI-120
Wykonanie: Opaska ogniochronna Multitube to taśma polimerowa z domieszką grafitu i innych składników sprawiających że w montażu jest ona gładka i elastyczna a pod działaniem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość zamykając otwór wraz z rurą lub kablem na której jest nawinięta. Taśma w przekroju posiada kształt prostokątny.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie